×
21-22 październik 2025r. AKT_0947
Konferencja szkoleniowa Unii Metropolii Polskich

W dniach 21-22 października 2025 r. Pomorska Grupa Konsultingowa SA zorganizowała w Warszawie konferencję szkoleniową skierowaną do Przedstawicieli Unii Metropolii Polskich i miast gościnnych.

Zaproszeni prelegenci omówili aktualne trendy samorządowej transformacji energetycznej, zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym oraz możliwości współpracy pomiędzy JST a instytucjami sektora prywatnego i mieszkaniowego. Wśród prelegentów nie zabrakło reprezentantów PGK S.A. Dyrektor Justyna Kowalska podzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania energią w gminie miejskiej, a Wiceprezes PGK SA Romuald Meyer scharakteryzował drogę do budowania obszarowej samowystarczalności energetycznej na podstawie zrealizowanych projektów i odbytych wizyt studyjnych.

Prelegenci i organizatorzy starali się odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników. Dzięki udziałowi przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, mieliśmy możliwość dokonywania na bieżąco konfrontacji prezentowanych treści z zamierzeniami Ministerstwa. W kilku przypadkach udało się zdefiniować tryb postępowania, który może pomóc rozwiązać kwestie legislacyjne. Wszystkie prelekcje spotkały się z żywą reakcją słuchaczy, a także stanowiły zaczątek do dalszych rozmów i tematów, które postaramy się omówić podczas kolejnych spotkań.

Wydarzenie przygotowano na zlecenie Unii Metropolii Polskich.

Fotogaleria - Konferencja szkoleniowa Unii Metropolii Polskich / Warszawa
GAL_0124
© Pomorska Grupa Konsultingowa Spółka Akcyjna - 2018r.
admin@pgksa.pl