12 październik 2017r. – Konferencja „Efektywność energetyczna w praktyce samorządów” - Podsumowanie
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji „Efektywność energetyczna w praktyce samorządów”. Frekwencja w trakcie Konferencji przerosła znacznie nasze oczekiwania. Spośród 125 samorządowców, którzy awizowali swoje przybycie uczestniczyło 98 przedstawicieli powiatów i gmin. Gościliśmy też przybyłych mieszkańców Złotowa oraz młodzież ze szkół średnich. Ogółem doliczyliśmy się około 150 osób przybyłych w dniu 12 października 2017 roku w godzinach pomiędzy 10.00 a 16.00 do Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej.
Udało się zrealizować w pełni bardzo napięty czasowo i bogaty merytorycznie program Konferencji. W naszej ocenie poziom poszczególnych wystąpień był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Szczególną niespodziankę przygotowała Akademia Słońca z Poznania, która rozlosowała specjalną nagrodę – nowy model lampy fotowoltaicznej – wśród uczestników instytucjonalnych Konferencji.
Ukoronowaniem spotkania była debata samorządowa poprowadzona przez Pana Jerzego Zająkałę Wójta Gminy Łubianka. W debacie wystąpili samorządowcy o ugruntowanej pozycji zbudowanej osiągnięciami w zakresie wykorzystania OZE z czterech regionów, co dodatkowo pozwoliło obserwatorom na dokonanie porównań. W ramach konferencji udało nam stworzyć formułę w której każdy znalazł coś dla siebie:
Miasto Złotów udowodniło zebranym, że słusznie określa się jako „Wielkopolskie Zdroje”, a Pomorska Grupa Konsultingowa S.A. zdała egzamin z kolejnej specjalności – organizacji Konferencji Samorządowej.