02-03 czerwiec 2016r. – Miasto Bydgoszcz – I Bydgoskie Dni Energii
Bydgoskie Dni Energii wplatają się w program działań proekologicznych, które wynikają z Europejskiego Porozumienia Burmistrzów, którego Miasto Bydgoszcz jest sygnatariuszem. Jest to ważna inicjatywa Komisji Europejskiej, skupiająca europejskie władze lokalne i regionalne, które włączają się w działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (OZE).
Wydarzenie miało miejsce 02 i 03 czerwca br. Pierwszy dzień poświęcony był technologiom oszczędzania energii i wynikającym z tego korzyściom. W tym dniu w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy odbyła się konferencja pn. „Odnawialne Źródła Energii – technika i pieniądze” zorientowana przede wszystkim na reprezentantów gmin województwa, przedsiębiorców oraz mieszkańców. Swoją prelekcję zatytułowaną „Zmiana dostawcy energii i wspólne zakupy szansą na obniżenie rachunków za prąd” przedstawił Pan Romuald Meyer – Dyrektor Pomorskiej Grupy Konsultingowej S.A.
Kolejnego dnia odbyło się XXIV Forum Ochrony Środowiska „Wspólnie zmniejszamy zużycie energii”. Przedsiębiorstwa produkcyjne w tych dniach miały możliwość, w formie prezentacji bądź stoisk, przedstawić własną wizję związaną z nowymi technologiami oraz ideami oszczędzania energii.